Vwo/havo onderbouw
In het Leshuis vwo/havo onderbouw aan de Eikenlaan 18 (ingang voor de leerlingen is aan de Beukenlaan) wordt lesgegeven aan de leerlingen van de leerjaren 1 t/m 3 van het vwo en de havo.
Het vwo duurt zes jaar en het vwo-diploma geeft toegang tot de universiteit.
De havo-opleiding duurt vijf jaar en het diploma geeft toegang tot het hbo. Ook kunnen leerlingen na de havo doorstromen naar vwo 5.
Brugklas
De `brugklas` is op onze school de eerste klas.
Het woordje `brug` in brugklas slaat op de overbrugging van basisschool naar de middelbare school, waar de manier van leren toch een stuk anders is.
We leren onze leerlingen om te gaan met hun studie, want ook studeren kun je leren. Dat doen we tijdens de begeleidingslessen, maar ook tijdens alle andere lessen.
Aan het begin van het schooljaar worden de oriëntatiedagen gehouden, zodat op een leuke, leerzame, actieve en sportieve manier kennis kan worden gemaakt met elkaar, de school en de mentoren.
Punten waar we trots op zijn.
- In onze gymnasium/atheneum-klassen kunnen leerlingen het vak Latijn volgen en Onderzoek&Ontwerpen (O&O, het centrale vak binnen het technasium). Om toegelaten te worden tot de gymnasium/atheneumklas, dient de basisschool een vwo-advies te geven. Daarnaast verwachten we een Cito-score die hoger is dan 544.
- In de Marklandtijd vindt onze unieke Brugklas Brain Battle plaats. In deze 'kennisquiz' worden leerlingen in een quizcompetitie getest op hun kennis en vaardigheden. De stof wordt aangereikt vanuit de vakken en een vast onderdeel is de actualiteitenrubriek. In deze uren vindt ook extra ondersteuning plaats voor leerlingen die dat nodig hebben. Dyslectische leerlingen bijvoorbeeld praten daarin met elkaar over hun beperking en leren elkaar hoe daar goed mee om te gaan.
- Heel trots zijn we op onze kanjertraining en kanjermaand. Tijdens de kanjermaand kunnen leerlingen munten winnen voor zichzelf en hun klas als ze zich als echte kanjers gedragen. De winnaars krijgen een leuke, educatieve prijs. Zo leren leerlingen dat het leuk is om op een respectvolle manier met elkaar en hun omgeving om te gaan, waardoor het gezellig en veilig blijft op onze school.
Kernteams
In klas 1 en 2 wordt gewerkt met kernteams. Dat betekent dat de mentoren in elkaars klas lesgeven. Het kernteam bespreekt wekelijks de prestaties, inzet en gedrag van de leerlingen.
Keuzebegeleiding
LOB, loopbaanoriëntatie en –begeleiding is een zelfstandig uit te voeren vak binnen het voortgezet onderwijs. Het voornaamste doel hiervan is te komen tot een bewuste keuze voor een vervolgstudie die past bij de leerling.
Driestromenland vwo
Gymnasium, technasium of kunst, cultuur en maatschappij?
Leerlingen van vwo 2 op het Markland College Oudenbosch volgen sinds vorig schooljaar les in één van deze drie onderwijsstromen.
In het gymnasium wordt het accent gelegd op de klassieke talen Latijn en Grieks en klassieke geschiedenis, in het technasium op Onderzoek en Ontwerpen (O&O) en in de onderwijsstroom Kunst, Cultuur en Maatschappij (KCM) op beeldende vormgeving en algemene kunstgeschiedenis.
Het is een voorlopig 'voorsorteren' op de profielkeuze die voor het vierde jaar vwo moet worden gedaan.
Buitenschools leren
Onze school besteedt veel aandacht aan het buitenschools leren.
In het derde leerjaar doen de vwo'ers en havisten een Maatschappelijke Stage (MaS) en vanaf het eerste leerjaar staat een aantal excursies op het programma.
Havo bovenbouw
In het Leshuis vwo/havo bovenbouw aan de Pagnevaartweg 109 wordt lesgegeven aan de leerlingen van de leerjaren 4 en 5 van het hoger algemeen voortgezet onderwijs (havo).
Voor een aantal lessen wordt uitgeweken naar de campus van onze school.
De havo-opleiding duurt vijf jaar. Het diploma geeft toegang tot het hbo en vwo 5.
Vwo bovenbouw
In het Leshuis vwo/havo bovenbouw aan de Pagnevaartweg 109 wordt lesgegeven aan de leerlingen van de leerjaren 4 t/m 6 van het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs (vwo).
Voor een aantal lessen wordt uitgeweken naar de campus van onze school.
Het vwo bestaat uit het gymnasium en atheneum en de opleiding duurt zes jaar. Het diploma geeft toegang tot de universiteit.